تلاش اپل برای تولید آیفون در آمریکا


 1395/8/28   2887

خلاصه توضیحات : اپل از فاکسکان خواسته تا تولید آیفون در آمریکا را بررسی کند اما این کار باعث افزایش هزینه ساخت آیفون خواهد شد. - پارسی وب 

اپل از فاکسکان خواسته است تا تولید آیفون در آمریکا را بررسی کند؛ اما این کار باعث افزایش هزینه ساخت آیفون خواهد شد.

طبق گزارش‌های منتشرشده؛ به نظر می‌رسد اپل از دو کمپانی فاکسکان و پگاترون -که آیفون را در چین تولید می‌کنند- خواسته است تولید آیفون در آمریکا را بررسی کنند.

در گزارش که منبع آن مشخص نشده است، تصمیم اپل گویا از برنده شدن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشأت می‌گیرد. دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای گفته بود که می‌خواهد اپل را وادار کند به‌ جای تولید محصولاتش در کشورهای دیگر، آن‌ها را در آمریکا تولید کند.

باوجود اینکه فروش آیفون با افت مواجه شده است؛ اما اپل هنوز به‌عنوان باارزش‌ترین کمپانی جهان شناخته می‌شود و روش‌های تولید محصولاتش نیز بر روی این موضوع تأثیر بسزایی دارند. با این حال به نظر می‌رسد که ترامپ می‌خواهد اپل را وادار به تغییر کند.

با این حساب نه‌تنها منطقه تولید محصولات این کمپانی دستخوش تغییر خواهد شد، بلکه ترامپ در مورد رمزگذاری محصولات و در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران نیز اپل را به چالش خواهد کشید.

ترامپ از کسانی بود که سال گذشته اپل را به دلیل همکاری نکردن با FBI جهت دسترسی به آیفون متهم حمله سن برناردینو، مورد حمله قرار داد. حال که وی به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب‌شده است، می‌تواند فشار بیشتری بر روی کمپانی اپل وارد کند.

تولید آیفون در آمریکا قطعا باعث افزایش هزینه ساخت آن خواهد شد. البته اپل در سال ۲۰۱۳ کامپیوتر دسکتاپ مک پرو را در آمریکا تولید کرده بود و قطعا می‌تواند دیگر محصولاتش را نیز در این کشور تولید کند؛ اما مشکل اصلی افزایش یافتن هزینه‌ها و درنتیجه قیمت نهایی محصولات خواهد بود.


اشتراک مطلب در :     |     |     |  

کلمات کلیدی : اپل ,فاکسکان ,دونالد ترامپ ,آیفون ,تولید آیفون در آمریکا ,

ارسال دیدگاه

  
اولین دیدگاه را وارد کنید