شورلت bolt تمام الکتریکی در سال ۲۰۱۷ رونمایی خواهد شد


 1395/9/11   3228

خلاصه توضیحات : شورولت bolt چندی پس از معرفی، تبدیل به داغترین خبر در دنیای خودرو های برقی شد,چرا که با قیمت کمتر از 40 هزار دلار می تواند شعاع حرکتی جدود 320 کیلومتر داشته باشد.البته اخیرا تسلا موتورز، مدل 3 را معرف - پارسی وبشورولت bolt چندی پس از معرفی، تبدیل به داغترین خبر در دنیای خودرو های برقی شد,چرا که با قیمت کمتر از ۴۰ هزار دلار می تواند شعاع حرکتی جدود ۳۲۰ کیلومتر داشته باشد.البته اخیرا تسلا موتورز، مدل ۳ را معرفی کرده که از نظر قیمتی و شعاع حرکتی شباهتهای زیادی با بولت دارد. کمپانی شورولت هیچ گاه به عنوان ارائه دهنده آخرین تکنولوژی در دنیای خودرو مطرح نبوده و حالا مسؤولیت سنگینی متوجه ساخته جدید الکتریکی این مجموعه است,چرا که قرار است تحولی در گروه خودرویی ایجاد کند.
 

باتری اصلی در کف خودرو نصب شده و فقط وظیفه به حرکت در آوردن آن را بر عهده دار است.یک باتری سربی-اسیدی کوچک تر ۱۲ ولتی نیز وظیفه تامین انرژی تجهیزات کمکی را عهده دار است.تمرکز روی راندمان ,این امکان را به وجود آورده که علیرغم دو برابر شدن وزن باتری,انباشت انرژی در آن سه برابر شود و حداکثر نیروی تولیدی آن ۱۶۰ کیلووات است.

ظرفیت تولید انرژی در باتری جدید بولت اندکی کمتر از باتری تسلا است که ۷۰ کیلووات ساعت بوده,در حالی که از حجم مشابهی برخوردار هستند.در هر باتری ۲۸۸ سلول قرار دارند که به ۹۶ گروه ۳ تایی تقسیم شده اند و به صورت موازی با یکدیگر اتصال داشته و بدین ترتیب مجموعه باتری را تشکیل می دهند.

سلول ها در ردیف آخر به صورت دوتایی بوده یعنی دوتا دوتا روی هم قرار گرفته تا از مزیت ارتفاع صندلی عقب و فضایی که در اثر آن ایجاد شده بهره گیری شود.اگر باتری را از بولت جدا منید میزان استحکام خودرو در مقابل پیچیدگی های فیزیکی به میزان ۲۸ درصد کاهش پیدا می کند.

به منظور نگهداری و حفظ باتری در محدوده عملیاتی ایده آل و مناسب,در سیستم خنک کننده از مایع Dex-Cool استفاده شده است.برای رعایت موارد ایمنی هم دو جریان قطع اتصال الکتریکی مجزا در نظر گرفته شده,به طوری که برای انجام سرویس و ملاحظات آن,یک قطع جریان به صورت دستی در زیر صندلی عقب پیش بینی شده و در جلوی باتری سامانه ای قرار گرفته که استحکام لازم در مقابل برخورد و تصادف را دارد و در صورت تصادف بلافاصله جریان برق را قطع می کند.

مجموعه باتری شورلت bolt را می توان با استفاده ازجریان برق شهری با توان ۵۰ کیلو وات سریعا شارژ کرد و میزان شارژی که مدت ۳۰ دقیقه در خود ذخیره میکند می تواند آن را به مسافتی معادل ۱۴۵ کیلومتر برساند.زمان شارژ گامل آن ۹ ساعت است.


 
 
میزان گارانتی این مجموعه باتری ۸ سال یا طی ۱۶۰ هزار کیلومتر بوده و به گونه ای ساخته شده که تقریبا برای تمام عمر وسیله نقلیه قابل استفاده است.مجموعه باتری علیرغم آنکه به عنوان بخشی از خودرو است,اما گفته می شود جدا کردن آن دشوارتر از جدا کردن گیربکس در یک خودرو با موتور درون سوز نیست.

واحد نیرو محرکه bolt تشکیل شده از موتور و گیربکس و به گونه ای ساخته شده که تا حد امکان جمع و جور باشد,ضمن اینکه گشتاور مورد نیاز را برای آن امین کند.در حالی که طراحی و ساخت موتور توسط جنرال موتورز انجام گرفت,ولی LG مسئولیت مونتاژ آن را در کره عهده دار بود.وزن موتور برقی که از نوع مغناطیس دائمی است ۷۶ کیلوگرم بوده و ظرفیت ذخیره انرژی آن ۲۵۰۰ نیوتن متر است.


اشتراک مطلب در :     |     |     |  

کلمات کلیدی : شورلت بولت ,boltشورلت الکتریکی ,بررسی خودرو ,خودروی الکتریکی ,تسلا مدل 3 ,پارسی وب ,

ارسال دیدگاه

  
اولین دیدگاه را وارد کنید