شروع زبان برنامه نویسی Swift


 1396/1/18   3004

خلاصه توضیحات : چطور زبان برنامه نویسی جدید و بسیار جالب شرکت Apple یعنی SWIFT را یاد بگیریم؟




در باره زبان برنامه نویسی Swift :

سویفت یک زبان برنامه‌نویسی چند شیوه‌ای و از نوع کامپایلری است که برای توسعهٔ iOS، macOS، watchOS و tvOS توسط شرکت اپل ساخته‌شده است. سویفت برای کار با فریمورک‌های Cocoa و Cocoa Touch اپل و تعامل با حجم عظیمی از کدهای Objective-C نوشته شده برای محصولات اپل طراحی شده است. سویفت می‌خواهد جلوی خطاهای برنامه‌نویسی را بیشتر بگیرد و امنیت بیشتری نسبت به Objective-C داشته باشد و در عین حال نگارش مختصرتر و کوتاه‌تری داشته باشد. این زبان توسط کامپایلر LLVM که درون برنامهٔ Xcode قراردارد (و برای لینوکس بصورت برنامهٔ جدا در دسترس است) ساخته می‌شود و سپس از runtime زبان Objective-C بهره می‌برد که اجازه می‌دهد کدهای سویفت کنار کدهای C، C++ و Objective-C در کنار هم در یک برنامه اجرا شود.


چطور شروع کنیم؟

اگر تصمیمتان را گرفته اید و می خواهید یک برنامه نویس SWIFT خوب بشوید اول از هر چیز بدانید که باید یک لپ تاپ Macbook یا یک کامپیوتر خانگی iMac باید خریداری کنید بدلیل اینکه زبان Swift  فقط در سیستم های خود اپل به خوبی کار میکنند و اصلا به دنبال سیستم مجازی و این حرفا نشید ! (مثل Vmware و ...)

دوم از هرچیز باید base این زبان جدید رو که شامل تعریف متغییر ها و ساختار آرایه ها و اشیا و ... + آشنایی با محیط XCode که کامپایلر زبان Swift هست را یادبگیرید که در جلسه بعد منتظر باشید براتون یکسری آموزش خوب آماده کردیم .... :)

سوم از هر چیز هم باید حتما حتما حداقل یک زبان برنامه نویسی چه تحت وب و یا چه تحت سیستم عامل کار کرده باشید تا درک خوبی از Swift داشته باشید , چرا که این زبان بسیار جذاب از چندین زبان برنامه نویسی مختلف الهام گرفته و کار رو برای کسانی که قبلا برنامه نویسی کرده باشند راحت تر خواهد کرد.


منتظر آموزش های Swift از پارسی وب باشید
 


اشتراک مطلب در :     |     |     |  

کلمات کلیدی : زبان سویفت اپل ,برنامه نویسی اپل ,swift ,xcode ,شروع زبان swift ,شروع سوئیفت ,

ارسال دیدگاه

  
اولین دیدگاه را وارد کنید